Ayakkabıda İstanbul modası

2008-05-01 13:28:00

Ayakkabıda İstanbul modası

Manolo Blahnik geçen sene yaptığı İstanbul gezisi sonrası son koleksiyonunu İstanbul anılarıyla doldurdu ve adını İstanbul koydu. Şimdi de Louis Vuitton 2008 İlkbahar/yaz koleksiyonundaki bir
ayakkabıya İstanbul ismini verdi.

Tasarım dünyasının her geçen gün ilgisini çeken 2010 kültür başkenti İstanbul, gezenlerini kendine hayran bırakmakla ilgileniyor şu sıralar.

Geçen sene bir açılış için İstanbul’a gelen Manolo Blahnik’in bu gezisi İstanbul adlı koleksiyon olarak ilkbahar/yaz sezonunda karşımıza çıktı. İstanbul gezisindeki herşey ayakkabılara taşındı. İsimlerin kimilerinin doğrudan anısı-hikayesi var, kimileri ise tasarımcıya fonetik geldiği için koleksiyonda ölümsüzleşti.
Özellikle Boğaziçi’ne hayran kalan Blahnik’in koleksiyonunun ilham kaynağı Ayasofya ve Türk hamamlarının ihtişamlı mimarisi. Koleksiyonda geometrik çizgiler taşıyan ayakkabıların dikkat çekici unsurları büyük bant ve tokaları. Kilim, Bebek, Bodrum, Ebru, Abdullah ve Tarkan kullanılan isimlerden bazıları.

 

Yedi senedir erkek ayakkabı tasarlamayan Manolo Blahnik, bu yıl 6 farklı modelle karşımızda. Yine aralarında Türçe isimler var; Afiyet, Meze ve Bir.
Öte yandan Louis Vuitton da, yeni sezon ayakkabıları arasına İstanbul isimli kurdeleli bir stiletto katmış durumda.

0
0
0
Yorum Yaz
Hobiler Hobiler